Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Prasówki

W trakcie czwartkowej sesji Bitcoin również na zbycie kasowym, jak również na zbycie kontraktów terminowych osuwa się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów tracąc około 3% i spadając siódmą sesję z rzędu. Od listopadowych maksimów kurs BTC osuwa się już o 20% a jeśli dynamika spadków zostanie utrzymana, to inwestorzy wkrótce powinni spodziewać się testu półrocznych dołków na wysokości 7250 dolarów.
Bitcoin z jeszcze wyższą presją sprzedażową

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Sygnały polecane przez analizę techniczną wyraźnie wskazują, że Bitcoin że mieć przed sobą dalsze i aktywne spadki. Próba aprecjacji i wybicia poziomu 10 tysięcy dolarów na przełomie miesiąca została zasłonięta przez strefę oporu wydawaną na minimach z okresu wakacji, co sprawiłoby korektę spadkową zamykając kurs BTC w bardzo wąskim niedźwiedzim kanale. W wyniku najstarsza z kryptowalut spada poniżej 200-okresowej średniej ruchomej (pierwszy raz z miesiąca) i traci od siedmiu sesji. Czwartek jest ukoronowaniem niedźwiedziego sentymentu idąc do wybicia okrągłego oparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów:

Kliknij i zacznij zarabiać

„Price Action widziane na Bitcoinie jest kontynuacją scenariuszy, które zwiększały się poprzedniego lata. Niskie wolumeny, brak nowych środków dochodzących do ekosystemu i znaczne rozwoje rynku akcji, złota i obligacji, wszystko to kupuje, że inwestorzy stracili zainteresowanie cyfrową klasą aktywów” – dla Bloomberga komentował Jeff Dorman, dyrektor ds. inwestycji w korporacji inwestycyjnej Arca.

Jak powszechnie w sukcesu kryptowalut, analitycy mają duży kłopot z określeniem co jest istotnym katalizatorem deprecjacji BTC. Wielu wskazuje na kryzys kryptowalutowy w Chinach – chociaż pierwsze nagłówki wskazywały, że Kraj Sposobu będzie sprzyjał rozwój technologii blockchain to dodatkowe działania przyniosły próby ograniczenia tradingu w oparciu o cyfrowe aktywa.

Regulatorzy finansowi w ostatniej cesze świata wystosowali ostrzeżenia przyciągające do zaprzestania prace na zbycie kryptowalutowym, ostrzegając jednocześnie przed nielegalnym działaniem giełd cyfrowych aktywów.

 

zobacz również aspen holding logowanie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments